Kurz - Ženské kruhy

Pozývame ťa, milá Žena, do krásneho spoločenstva ženského kruhu, bezpečného spoločenstva žien, kde ťa čaká priestor pre teba samú a tvoj rozvoj. Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby v "ženskom klane" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody do svojho spoločenstva.

Prečo ženské kruhy?

Dnešné ženy túto prastarú tradíciu na vlastnej koži takmer nepoznajú. Nikto nás k tomu neviedol, nikto nás neučil ako byť v láske s inými ženami, nemáme s tým veľké skúsenosti. Ženský kolektív neraz vnímame ako konkurenčné prostredie, kde je treba mať sa na pozore. Nemusí to tak ale byť. Naopak. Iba žena dokáže dať podporu inej žene presne v tej podobe, v akej ju potrebuje, a v akej jej ju muž nikdy poskytnúť nedokáže. Iba žena dokáže do hĺbky pochopiť všetky rozmery inej ženy. A presne preto sú tu ženské kruhy. Sú zdrojom poznania seba a sveta, zdrojom ženskej múdrosti, odovzdávania skúseností, podpory, ale aj rozmaznávania, nežného ženského dotyku, priateľstva, lásky. Sú miestom pre ženské rituály a zdieľania, miestom bezpečia a liečenia. Pomáhajú nám vnímať hodnotu ženského prístupu a seba samej ako ženy.

Ženské kruhy? Nič pre mňa!

Aj Teba predstava desiatich či dvadsiatich žien v jednej miestnosti vôbec nenadchýna, naopak, napadajú ti myšlienky typu "tam sa teda bude klebetiť", "nie je to nič pre mňa", "čo by som robila s toľkými ženami", alebo "ja sa radšej stretávam s mužmi"? Rozumiem ti. Aj ja som mala rovnaké pocity, keď som sa na ženské kruhy rozhodla ísť po prvý krát. Napriek tomu ma tam niečo nesmierne lákalo... a tak som šla. A ten podivný pojem, ženské kruhy, zmenil môj život.

Čo je ženský kruh?

Ženský kruh je priestorom, ktorý máš sama pre seba - priestorom na tvoj výdych, ale aj vlastné spoznávanie a zdieľanie v bezpečnom kruhu spolu s inými ženami.

Ženský kruh je miestom a spoločenstvom, ktoré nás vyživuje a podporuje v našom vlastnom, ženskom spôsobe existencie vo svete s prevahou mužského prístupu.

Ženský kruh je miestom, ktoré podporuje tvoju ženskosť, jemnosť ale aj silu, tvoju jedinečnosť a krásu.

Ženský kruh je kruh sesterstvo, lieči vzťahy medzi ženami, ktoré vyrastajú vo svete, kde medzi ženami je často rivalita a súperenie.

Ženský kruh nám pomáha byť v spojení so svojimi ženskými kvalitami ako je citlivosť, hĺbka, emócie a pochopiť, že nemajú menšiu hodnotu, než rozum, úspech a výkon.

V kruhu žien sa môžeme uvoľniť a byť naozaj samy sebou, dotknúť sa aspektu bohyne, ktorá žije v každej žene.

Čo Ťa na stretnutí v ženskom kruhu čaká?

Čakajú Ťa hodiny času iba pre Teba, v bezpečí a pokoji, v kruhu s inými ženami. Budeme používať aktuálne podľa témy a potreby skupiny:

 • relaxačné a dýchacie techniky
 • dynamické meditácie (meditácie v tanci a pohybe, OSHOve meditácie, vedené meditácie)
 • vedomá práca s telom, liečenie v pokoji aj pohybe
 • vedomý dotyk
 • spontánny tanec a uvoľňovacie techniky
 • jemné konštelačné cvičenia
 • katarzné techniky
 • vedené meditácie a vizualizácie
 • práca s rodovými koreňmi a rodovou líniou
 • ženské archetypy
 • techniky prirodzených ženských rituálov
 • vzájomné zdieľanie a podpora

Stretnutia budú tematické, ale veľký priestor ponecháme aj aktuálnym témam a potrebám skupiny.
Stretnutia môžeš absolvovať jednotlivo aj ako celý cyklus.

Aktuálne termíny stretnutí

30.1.2020

Téma Krok vpred

od 17:30 do 21:00

Centrum Open Mind, Mickiewiczova 2, Bratislava

27.2.2020

Téma Hojnosť

od 17:30 do 21:00

Centrum Open Mind, Mickiewiczova 2, Bratislava