Ženský kruh - Čas pre seba

Milá,
kedy si si naposledy venovala čas? Sama sebe, pre svoju výživu, radosť, svoj rast… čas na smiech, zdieľanie, podporu, tanec… Kedy na posledy si si venovala CELÝ DEŇ? Dávno, však?

Poď to zmeniť! Pozvýam ťa do ženského kruhu na celý jeden deň. Do bezpečného spoločenstva žien, kde ťa čaká priestor pre teba samú a tvoj rozvoj. Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby vo svojom "ženskom kmeni" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody pre svoj život a svojich blízkych.

Prečo by som také čosi mala absolvovať?

Okrem toho, že je to úžasné a budeš toho čerpať ešte ďalšie týždne až mesiace??

Preto, že je to nám ženám úplne prirodzené, ale takmer zabudnuté. Nikto nás k tomu neviedol, nikto nás neučil ako byť v láske s inými ženami, nemáme s tým veľké skúsenosti. Ženský kolektív neraz vnímame ako konkurenčné prostredie, kde je treba mať sa na pozore. Nemusí to tak ale byť. Naopak. Iba žena dokáže dať podporu inej žene presne v tej podobe, v akej ju potrebuje, a v akej jej ju muž nikdy poskytnúť nedokáže. Iba žena dokáže do hĺbky pochopiť všetky rozmery inej ženy. A presne preto sú tu ženské kruhy. Sú zdrojom poznania seba a sveta, zdrojom ženskej múdrosti, odovzdávania skúseností, podpory, ale aj rozmaznávania, nežného ženského dotyku, priateľstva, lásky. Sú miestom pre ženské rituály a zdieľania, miestom bezpečia a liečenia. Pomáhajú nám vnímať hodnotu ženského prístupu a seba samej ako ženy.

Prečo vlastne ženský kruh?

- Ženský kruh je priestorom, ktorý máš sama pre seba - priestorom na tvoj výdych, ale aj vlastné spoznávanie a zdieľanie v bezpečnom kruhu spolu s inými ženami.
- Ženský kruh je miestom a spoločenstvom, ktoré nás vyživuje a podporuje v našom vlastnom, ženskom spôsobe existencie vo svete s prevahou mužského prístupu.
- Ženský kruh je miestom, ktoré podporuje tvoju ženskosť, jemnosť ale aj silu, tvoju jedinečnosť a krásu.
- Ženský kruh je kruh sesterstvo, lieči ženské vzťahy, lebo ženy vyrastajú vo svete, kde je často medzi nimi rivalita a súperenie.
- Ženský kruh nám pomáha byť v spojení so svojimi ženskými kvalitami ako je plynutie, odovzdanie, citlivosť, hĺbka, emócie a pochopiť, že nemajú menšiu hodnotu, než rozum, úspech a výkon.
- V kruhu žien sa môžeme uvoľniť a byť naozaj samy sebou, dotknúť sa aspektu bohyne, ktorá žije v každej žene.
.

Ženské stretnutie? Nič pre mňa!

Aj Teba predstava desiatich či dvadsiatich žien v jednej miestnosti vôbec nenadchýna, naopak, napadajú ti myšlienky typu "tam sa teda bude klebetiť", "nie je to nič pre mňa", "čo by som robila s toľkými ženami", alebo "ja sa radšej stretávam s mužmi"? Rozumiem ti. Aj ja som mala rovnaké pocity, keď som sa na ženské kruhy rozhodla ísť po prvý krát. Napriek tomu ma tam niečo nesmierne lákalo... a tak som šla. A ten podivný pojem, ženské kruhy, zmenil môj život.

Čo Ťa počas tohto ženského dňa čaká


Čaká Ťa celý deň iba pre Teba! Ešte raz... celý deň! Iba pre Teba! V bezpečí a pokoji, v kruhu s inými ženami.

Budeme používať aktuálne podľa témy a potreby skupiny:
- relaxačné a dýchacie techniky
- dynamické meditácie (meditácie v tanci a pohybe, OSHOve meditácie, vedené meditácie)
- vedomá práca s telom, liečenie v pokoji aj pohybe
- vedomý dotyk
- spontánny tanec a uvoľňovacie techniky
- jemné konštelačné cvičenia
- katarzné techniky
- vedené meditácie a vizualizácie
- práca s rodovými koreňmi a rodovou líniou
- ženské archetypy
- techniky prirodzených ženských rituálov
- vzájomné zdieľanie a podpora
a mnoho iného!

Poď do toho a daruj si niečo, po čom volá ženská duša 🙂

Kedy?
V sobotu 21. septembra od 9:30 do 18:30
Kde?
V Bratislave. Konkrétny priestor včas upresníme 🙂
Cena: 70 Eur