4 tipy, ako si udržať čaro lásky aj po rokoch a popri deťoch

Každodenná prevádzka domácnosti, stres v práci, starostlivosť o deti a milión povinností, ktorým musíme venovať našu pozornosť. Niet divu, že popri tom všetkom ide bokom to, čo aktuálne našu pozornosť nepýta – nanešťastie, medzi prvými odchádza na vedľajšiu koľaj náš partnerský vzťah. Veď to funguje, tak načo to teraz riešiť? Po rokoch odkladania to však už fungovať nemusí.

Ak  stále aj popri deťoch túžiš žiť v spokojnom, šťastnom partnerskom vzťahu plnom dôvery, porozumenia a áno, dokonca, aj lásky, mám tu pre teba zopár tipov. Nie je to nič zložité, no kvalita tvojho vzťahu sa zásadne zmení.

Keď ste sa spoznali, robili ste veľa vecí z lásky, zo zamilovanosti. Chceli ste toho druhého jednoducho potešiť, urobiť preňho niečo bez toho, aby ste očakávali niečo naspäť. To bolo to magické čaro lásky, tie motýle v bruchu, ktoré však časom niekde uleteli.

A prečo? Pretože po rokoch prestávame nezištne dávať a začíname viac obchodovať – spravím niečo pre teba, ale potom očakávam, že aj ty spravíš čosi pre mňa. Ak ma sklameš, tak nabudúce odo mňa nič nečakaj.

No ver mi, aj keď si myslíš, že čaro lásky je už dávno preč, stačí naozaj len máličko a tvoj vzťah môže opäť ožiť čarom lásky ako v začiatkoch. Tu sú moje 4 tipy, ako oživiť a prehĺbiť lásku aj po rokoch a popri deťoch:

  1. Staraj sa sama o seba, rob veci, ktoré ťa robia šťastnou, aby si nemusela očakávať, že šťastnou ťa spraví niekto iný.
  2. Spomeň si, čo všetko si do vzťahu prinášala, keď v ňom panovalo to počiatočné čaro lásky – čo si robila na začiatku pre svojho partnera len tak, koľko pozornosti dostával, ako si sa k nemu správala, ako si sa o ňom vyjadrovala, ako si sa s ním rozprávala, ako si sa ho dotýkala, ako si mu robila radosť maličkosťami. Vyber si tri veci, ktoré si na začiatku robila a pomaly ich opäť začni do tvojho vzťahu prinášať.
  3. Vytvorte si spoločný vedomý čas, a nezabudnite dať preč veci, ktoré by vás mohli vyrušovať – telefóny, deti ? Nemajte však očakávania o tom, čo by sa malo stať. Nech spoločný čas a priestor prinesie, čo má, hoci by to mali byť aj zdanlivo negatívne veci – výmena názorov. Práve v tomto vzácnom čase, keď máme pozornosť zameranú len sami na seba, prichádzajú na rad aj veci, na ktoré nemáme dosť času a energie počas „bežnej prevádzky“. Ak sa vám v poslednom období nazbierali skôr tie negatívne veci, je dôležité nájsť si čas aj na ich riešenie.
  4. Napíš si 30 vecí, ktoré na svojom partnerovi obdivuješ alebo 30 momentov zo spoločného života, kedy si sa s ním cítila naozaj nádherne, kedy si k svojmu mužovi vzhliadala a cítila sa milovaná. A kedykoľvek môžeš pridať ďalšie. Tento zoznam ti pomôže v ťažkých časoch, keď budeš mať pocit, že sa odpájate, že láska upadá.

Tieto 4 tipy sú priamo z mojej osobnej skúsenosti a snažím sa dodržiavať ich. Verím, že aj vďaka nim sa nám s manželom už 8 rokov darí udržiavať náš vzťah živý a plný lásky. A to napriek práci, každodenným povinnostiam a 3 malým detičkám. Napíšte mi kľudne do správy na Facebook alebo Instagram, či vám tieto rady pomohli. Budem sa tešiť.