Ako zabudnúť na muža

„Nemôžem na neho zabudnúť!“

Túto vetu počúvam od žien… no, nebudem preháňať ak poviem, že fakt často. Príbeh sa odvíja plus mínus podobne – stretli sme sa, chvíľku spolu boli, vyzeralo to super… už som sa videla pomaly v svadobných šatách a odrazu BUM. Ukončil to. A ja odvtedy nemôžem na neho zabudnúť. Keď ho stretnem, guča v krku, keď napíše, srdce sa rozbúcha… čo s tým?

Často hovorím, že namiesto fungovania hubovitého telieska v mužskom prirodzení by nás mali učiť o tom, ako fungujú tí, ktorí ho vlastnia! Lebo tak zúfalo nepripravení, ako na vzťahy v reálnom živote, sme len na máločo.

Rozsievajú, hniezdime

Muži sú vo svojej prirodzenosti “rozsievači semienok”, nazvime to eufemicky. Tým ich nechcem degradovať, vôbec nie, podľa môjho názoru je mužské pokolenie hodné obdivu a úcty. Ale skrátka fungue inak. Primárny pre mužov je sexuálny pud a ten ich ženie do vzťahov. Ako prvé ho žena potrebuje osloviť po fyzickej stránke. Otvorí sa tak intimite a až potom si toto prežívanie hľadá cestu do jeho srdca. Mužské srdce sa otvára iným kľúčom ako to ženské. Takže muži často vstupujú do blízkeho kontaktu so ženami aj tam, kde nie je zahrnutý cit v zmysle zaľúbenosti či plánovania spoločného života. Ak príťažlivosť neprenikne do jeho srdca, ide o dom ďalej.

My ženy sme, na rozdiel od rozsievačov, vo svojej prirodzenosti tie, ktoré hniezdia. A na to, aby sme mohli hniezdiť v bezpečí, potrebujeme zdatného samca, ktorý nás ochráni. Naša príťažlivosť je primárne emočného charakteru. Oveľa dôležitejšie než to, ako ten muž vyzerá je to, ako sa s ním cítime. Teda cesta zaľúbenia funguje opačne – najprv sa otvára naše srdce, emócie, predstavy… až potom naše lono. A teraz karty na stôl – priznajme si to otvorene – ďaleko viac ako do muža samotného sa máme tendenciu zaľúbiť našich pocitov okolo neho a predstáv o tom, ako to s ním bude. Prípadne sa buchneme do jeho takzvaného potenciálu – teda do jeho podoby po tom, ako sme si ho vypilovali presne podľa našich požiadaviek. Tomuto aktu málokedy predchádza nejaký dôkladný rešerš o tom, kým ten muž naozaj je.

A čo s tým teda?

Takže on má svoju príťažlivosť, my svoje predstavy. On sa rozhodne, že príťažlivosti stačilo a odchádza. A to, čo nám v skutočnosti berie, nie je on sám. Sú to práve tie naše vzdušné zámky postavené na lahodnom – čo by bolo keby. To je to bolestivé, o čo prichádzame. “O rozprávku, ktorú som si vysnívala, ale on drzák nedodržal môj scenár” ako mi dnes jedna z Vás napísala…
Ten muž možno nikdy nebol pre vás vhodný. Možno by sa vám po roku s ním život nepáčil. A celkom, celkom určite by v tom vzťahu boli nielen výšiny, ale aj kruté pády, bolesť, sklamanie, nesúlad. Lebo také sú všetky vzťahy – teda s výnimkou tých, ktoré sa nikdy neuskutočnili a preto ostávajú v rovine tých dokonalých – tých, na ktoré sa nedá zabudnúť.

PS: Ak sa chcete začať približovať svojej predstave o tom, ako by ste chceli aby partnerstvo vyzeralo, prinášam Vám teraz možnosť si počas troch dní zakúpiť online program Kľúč k mužskej duši za zlomok jeho ceny v neverejnom predpredaji TU.