Aký bude rok 2022?

Keď sa pozrieme na rok 2021 z pohľadu celého ľudstva, aké slová nám napadnú? Väčšina z nás by asi použila skôr tie náročné výrazy. Môže sa to zdať ako taká temná deka, ktorá už nejakú dobu dusí tento náš svet.

Z čoho je ale tá deka utkaná? Z jednotlivých vlákien. Jednotlivých nitiek. Jednotlivých životov jednotlivých ľudí v tej veľkej spoločnosti. A hoci sa zdá, že farba celej tej deky určuje aj farbu vlákna vášho života, dôležité je uvedomiť si, že to tak vôbec nemusí byť.

Váš individuálny život môže byť zlatou niťou v temnom koberci, ktorú na prvý pohľad nemusí byť vidieť. Ale to jedno vlákno je všetko, na čom záleží.

Čo tým chcem povedať?

Áno, ako planéta, ľudstvo a civilizácia čelíme náročným obdobiam a zmenám. Osud ľudstva je ale zbierkou individuálnych osudov ľudí. Kto ich určuje? Kto vyberá, či budeme zlatým alebo temným vláknom v tom koberci?

Správne, sme to my sami.

Som hlboko presvedčená o tom, že hoci sa nás osudy ľudstva ako celku dotýkajú, napriek tomu sme to my, kto tvorí náš idividuálny osud. My sa stále môžeme rozhodnúť, ako budeme žiť v akomkoľvek svete. Či bude náš život temný, šedý alebo žiarivo zlatý.

Nie, nestane sa to len tak. Nie je to o tom, že si poviem – chcem byť zlaté vlákno – a ďalej nič. Chce to určitú odvahu a schopnosť konať. Odvahu robiť svoje vlastné rozhodnutia. Odvahu postaviť sa proti tomu, čo nie je v súlade so mnou a tým, aký život chcem žiť. Odvahu robiť rozhodnutia, ktoré možno nebudú tie správne pre ostatných… ale sú absolútne správne pre nás. Neteoretizovať, ale konať. Inými slovami, chce to niečo, čo je jednoduché, ale neraz vôbec nie ľahké:

Prevziať zodpovednosť za svoj vlastný život.

Za svoje rozhodnutia, za svoje voľby, za nastavenia hraníc, za svoje otvorené srdce. Prevziať zodpovednosť za to, že nielen to krásne, ale aj tie sra…ky, ktoré v živote máme sme si tam dovolili naniesť sami. A môžeme ich iba my odpratať. Pretože my si vybráme našu realitu tým, ako sa väčšinu času vnútri cítime. Nie tým, čo sa okolo nás deje. Je to len naša zodpovednosť.

Takže aký bude rok 2022?

Presne taký, aký si ho každý z nás urobí. Je to náš individuálny osud, my sme jeho zdroj a my si vyberáme farbu vlánka, ktorú v tom koberci budeme reprezentovať.

Je mi jasné, že teraz v mnohých hlavách bude znieť.. “ale Katka, ako mám urobiť to a to, keď…” A to je presne to, o čom hovorím. Všetko všetko všetko sa dá zmeniť, ak sa pre to rozhodneme. Tak si v tom zlatom nastavení našich životov držme palce.

PS:

Čo je to, čo bolo zlatým vlákienkom pre Teba v roku 2021? Aké chvíle pre Teba boli tie, kedy si sa cítil(a) naozaj skvele? Kedy bolo všetko presne tak, ako má byť? Podeľ sa so mnou aj ostatnými v komentári a dajme si tak navzájom dôvod na úsmev ?

PS 2:

Ak by ste chceli jednoduchý nástroj, ako denne ten svoj pocit zo života zlepšovať, tu sú moje krátke naladenia na ráno a večer: https://katarinaruna.sk/ponukam/zdarma/minuty-pre-seba/