CHOĎ, AK BUDEŠ ŠŤASTNEJŠIA!

Aké to je, keď zavolá tvoja duša? Veľmi dobre som to pocítila pár dní dozadu… v jednej náročnej chvíli, keď som si naplno uvedomila, ako veľmi sa cítim unavená. Milujem svoju rodinu, milujem moje poslanie, milujem zdieľať, dávať, vysielať, šíriť svetlo do sveta… a milujem to tak veľmi, že som si vlastne ani nevšimla, že moje vnútorné svetlo na chvíľku tak nejako plápolalo. Och, ako veľmi som unavená… potrebujem sa vzdialiť zo sveta, potrebujem ísť dnu, do hĺbky a v posledné dni pred mojimi dôležitými narodeninami ísť sama do seba a byť iba sama so sebou.

Na chvíľu odísť. Dať sa na prvé miesto. Nechať iných, aby sa postarali o mňa… Och, taký retreat v tichu. Nie na deň alebo dva. Na týždeň. Tam, kde tak dobre ayurvédsky varia a každé ráno cvičia pri východe slnka…

Okamžite však nastúpil vnútorný kritik. “To predsa nemôžeš! Máš naplánované povinnosti, v sobotu pripavenú narodeninovú oslavu, pozvaných priateľov… a navyše predsa nemôžeš odísť na týždeň od detí a nechať v tom svojho muža celkom samého!” Ach, ako dobre ten hlas poznám. Nemôžeš!

Alebo predsa?

A tak som šla za mojím mužom a opýtala sa ho. „Čo si o tom myslíš, láska?“ Jeho odpoveď ma úplne dojala. A to aj napriek tomu, že som ju od neho počula už toľko krát…

“Ak budeš šťastnejšia, choď.”Aké jednoduché… a aké geniálne. Budem šťastnejšia? Budeš šťastnejší? Taká jednoduchá otázka a toľko môže v našich životoch zmeniť, ak si ju dovolíme v správnej chvíli položiť tým, na ktorých nám záleží.

Túži tvoj muž ísť von s priateľmi, hoci si tajne dúfala, že si spolu večer pozriete film? Čo tak namiesto namrzenia otázka… Budeš šťastnejší?

Chce tvoja žena ísť na hodinu tanca, aj keď si dúfal, že namiesto toho navarí večeru? Čo tak namiesto útoku na jej starostlivosť položiť otázku… Budeš šťastnejšia?

Takéto jednoduché pravidlo nám môže otvoriť celkom nové obzory medziľudských vzťahov. A nielen medzi ľuďmi. Aj vzťahu s človekom, ktorý na nás hľadí zo zrkadla.

Opýtajte sa tej bytosti v zrkadle rovnakú otázku. Čo potrebuješ, aby si bola šťastnejšia? Čo teraz môžem urobiť, aby si bol šťastnejší? A potom počúvajte. Lebo vtedy budete počuť svoju dušu.

Tak, ako som ju počula ja. A tak som si dovolila zrušiť pár povinností, presunúť oslavu a nechať môjho muža na týždeň samého s deťmi. Lebo takto budem práve teraz šťastnejšia. A práve takto to smie byť.

PS1: Ak chcete, napíšte mi do komentára – Ako to máte vy? Doprajete si vždy to, čo potrebujete? A druhým?

PS2: Napriek tomu, že som odišla z ruchu vonkajšieho sveta, v deň mojich narodenín – už túto sobotu sa s vami spojím v živom vysielaní, aby som vám dala môj pohľad na to, ako si urobiť svoj život lepším v rámci 5 dňovej výzvy Dobrý koniec roka – zDARma pre vás. Ak ešte nemáte svoje miesto zarezervované, urobte tak teraz tu: https://katarinaruna.sk/dobry-koniec-roka/