Moje telo je môj chrám

Moje telo je môj chrám

Mojím náboženstvom je láska, moje telo je môj chrám.

V minulosti sa ma ľudia často pýtali, či verím v Boha. Dlho som nevedela, ako presne mám odpovedať. Hoci som bola vychovaná v kresťanskej viere, niektoré jej aspekty absolútne neboli so mnou v súlade. A tak som odpovedala otázkou – Kto je to, Boh? A dostávala som zaujímavé odpovede… vždy vypovedali viac o tom človeku, ako o Bohu samotnom.

A potom som našla svoju odpoveď.

Ak je Boh láska, potom v neho verím. A to hľadám v akomkoľvek náboženstve, s ktorým sa stretnem. Ako tu na Bali. Áno, občas idem do hinduistického chrámu na ceremóniu. Áno, v našom dome každý deň naša balijská teta dáva tzv. offerings, teda obetinky do chrámu, ktorý je jeho súčasťou.

Áno, absolvovala som napríklad aj nádhernú očistnú ceremóniu, pri ktorej sa okrem kvetov a modlitieb používa aj voda zo siedmich rôznych posvätných zdrojov – prameňov, riek, morí z rôznych oblastí sveta. A bol to, ako vidíte na fotke, krásny zážitok.

Znamená to, že som prestala byť kresťan a začala byť hinduista? Absolútne nie. Pretože moje náboženstvo, moja viera nemá jedno jediné meno. Má mnoho mien. Súcit, láskavosť, sebapoznanie, sebaprijatie. A to je jedno, či o tom učil Ježiš, Buddha, Mohamed alebo niekto, na koho meno sa už dávno zabudlo.

Mojim náboženstvom je láska a moje telo je môj chrám. Pretože si ho nosím všade so sebou a robím všetko preto, aby bolo plné toho, čo odo mňa to moje náboženstvo “očakáva”. Mať súcit k sebe aj ostatným, dať sebe aj iným podporu a priestor na rast. Priestor na slobodné voľby pre každého – lebo iba my sami vieme, čo je pre nás skutočne dobré, a žiadna vonkajšia autorita, či už na Zemi alebo niekde v nebi, nám to presne nepovie.

V čo veríš Ty?

PS:

Mám tu pre Teba ako darček jednu krásnu zvukovú cestu – volá sa Boh a Ty. Vyzdvihni si ju zDARma tu: https://katarinaruna.sk/boh-a-ty-vyzdvihni-si/