Prečo sa toto deje práve mne?!

Určite sa ti niekedy v živote stalo, že si sa niečoho veľmi obávala a neprestajne si myslela na to, čo zlé by sa ti mohlo prihodiť. A stavím sa, že keď nakoniec prišlo k tej situácii, niečo podobné sa ti naozaj stalo. Možno to vtedy pre teba bolo nepríjemné, no ver mi, že práve tento zážitok ťa teraz môže posunúť vpred k šťastnejšiemu a spokojnejšiemu životu. Pýtaš sa, že ako by mohol?

Naše nastavenie mysle je mocné, dokonca silnejšie, než si väčšina z nás vôbec dokáže predstaviť. A práve to nastavenie mysle je tým, čo ťa môže posunúť vpred míľovými krokmi, alebo ťa bude držať v pocite, že „mne sa nikdy nič dobré neudeje“ či „ja proste v živote nemám šťastie a nikdy mi nič nevyjde tak, ako si želám“. Teraz sa však, prosím, zamysli – koľko času si pred tou nepríjemnou situáciou venovala tomu, aby si myslela na to, že všetko dopadne v tvoj prospech, v porovnaní s tým, koľko času si premýšľala nad všetkými priam až hororovými scenármi, čo zlého by sa ti mohlo udiať?

Ako si zhmotňujeme to, čo (ne)chceme

Veľa ľudí stále podmienkuje svoj život – až keď niečo budú mať, až keď sa niečo v ich živote udeje, až potom sa budú mať konečne lepšie a budú spokojní. Napríklad, až keď budem mať krásny partnerský vzťah, potom sa budem cítiť šťastná a spokojná. Avšak takto to, bohužiaľ, nefunguje. Dokonca, je to presne naopak.

Tým, ako sa cítime práve teraz, totiž zhmotňujeme (priťahujeme) realitu, ktorá sa nám stane.

Za všetko môže naša myseľ

Náš nervový systém denne filtruje milióny informácií z nášho okolia a do vedomia nám pustí iba určité množstvo. Podľa akého kľúča sa to deje? Podľa toho, či máme k danej informácii vzťah, či je pre nás nejako relevantná. Stalo sa ti niekedy, že si si kúpila nové auto a zrazu boli ulice zaplavené rovnakým typom áut? Bolo to preto, že fabrika zrazu vypustila do sveta tisíce rovnakých áut len preto, aby si ich videla? Alebo to bolo preto, že tvoj nervový systém začal k tebe túto známu informáciu prepúšťať? Rovnako je to aj s našimi myšlienkami.

Realita len odzrkadľuje naše myslenie

Ak je tvoj systém nastavený na to, že len tebe sa dejú zlé veci, že ty nikdy nemáš v ničom šťastie, a kým ostatným ide všetko ako po masle, ty musíš drieť, aby si dosiahla čo i len polovicu ich ľahko získaného úspechu, tak to tak skutočne bude. Ak sa takto cítiš, ak je toto podstatou toho, kto vlastne si, že si chuderka, ktorá to má v živote veľmi ťažké, čo myslíš, čo bude Tvoj systém potvrdzovať, čo bude „prepúšťať”? Presne tak. Z každej strany bude prichádzať už len uisťovanie, že je to tak. Sama sa staviaš do polohy bezbrannej obete, ktorú život zmieta. Sama si podvedome, no konzistentne, vyberáš túto svoju realitu – veď predsa k tebe patrí, toto si ty. A kým nezmeníš toto svoje vnútorné nastavenie, kým sama sebe nedovolíš, aby do tvojho života vstúpil úspech, šťastie, ľahkosť, pohoda, dovtedy budeš žiť svoju smutnú realitu.

Myslieť inak sa môžeš naučiť

Úplne prvým krokom je vymaniť sa z programu „obete“ – tento program nám pomáhal ako bezbranným deťom. Veci sa nám skutočne diali, nemali sme veľmi vplyv na to, kedy budeme chodiť do školy, čo bude na obed, v mnohých prípadoch za nás vybrali aj školu, ktorá určila našu kariéru. Teraz nám už však nielenže neslúži, on ničí naše šťastie a je načase sa s ním rozlúčiť. Je čas naplno prevziať kontrolu, zodpovednosť, ale aj neuveriteľnú príležitosť a začať formovať náš život podľa našich predstáv. Je to nádherný, oslobodzujúci pocit, keď vieš, že už nemusíš byť tou Bejby, čo bude čakať na svojho Patricka Swayzeho, kým ju príde vytiahnuť na tanečný parket. Buď hviezdou svojho života, buď tou, ktorá žiari, nie tou, ktorá v tmavom kúte čaká, až sa aj na ňu raz dostane rad.

Nenechaj, nech sa ti veci dejú – buď tou, ktorá svoju prítomnosť a budúcnosť sama vytvára.

Dovoľ mi, prosím, pomôcť ti

Možno to bude znieť zvláštne, ale naše myslenie je možné formovať tak, ako formujeme naše svaly. V oboch prípadoch to však bude chcieť intenzívny tréning a v oboch prípadoch je ideálne, keď ti v tom na začiatku pomôže skúsený tréner. Dostaneš do rúk presný návod, ako postupovať krok za krokom, bude ťa povzbudzovať, keď to budeš potrebovať, aby si už čoskoro videla a cítila plody tvojej tvrdej práce. V mojej viac ako 10-ročnej praxi som pomohla už tisícom ľudí zmeniť ich myslenie a tým zmeniť celý ich život. Ak aj ty túžiš po zmene, nezabudni sledovať môj Facebook, kde vždy nájdeš aktuálne informácie o chystaných webinároch a online tréningoch, ako aj o mojich úspešných online programoch.
Budem veľmi šťastná, ak mi raz príde takáto správa aj od teba: „Ďakujem ti, Katka, za všetku tvoju múdrosť, tvoje rady a podporu, pretože aj vďaka tebe konečne žijem život, o akom som si kedysi nedovolila ani len snívať.“