Zmena či transformácia – čo pre seba skutočne potrebuješ?

Počúvam to veľmi často: „Kati, chcem zmeniť svoj život! Túžim po tomto i tamtom, no nech sa snažím, koľko chcem, nejde to. Kde robím chybu?!“ Medituješ, afirmuješ, vzdelávaš sa, pracuješ na sebe, no tvrdo vydretý výsledok ti vydrží len krátko a nedosahuješ výsledky, po akých túžiš? Odhalím ti, prečo ti to nejde.

Aj ja som stála tam, kde ty. Túžila som zmeniť celý môj život, no nech som sa snažila akokoľvek, nešlo mi to – nie tak, ako som chcela. Až kým som si neuvedomila jednu zásadnú vec:

Kľúčom k spokojnému životu nie je len zmena v jednej oblasti života, potrebná je úplná a trvalá premena – transformácia.

Prišla som na to, že nemá zmysel riešiť len niečo a zanedbávať všetko ostatné. Veľa ľudí za mnou prišlo s tým, že potrebujú zlepšiť svoje vzťahy, iní túžili pritiahnuť do svojho života peniaze a hojnosť zdrojov, ďalší chceli nájsť samých seba. Zmena k lepšiemu sa zvyčajne dostavila, no buď netrvala dlhodobo, tak ako si predstavovali, alebo to nebolo zlepšenie, po akom skutočne túžili. Chceli totiž viac.

Aký je teda rozdiel medzi zmenou a transformáciou?

Predstav si ten úžasný pocit, keď si oblečieš tie vysnívané, dokonale padnúce šaty, ktoré si dokonca vytvorila svojimi vlastnými rukami, svojimi schopnosťami a skúsenosťami, ktoré si po ceste nabrala. Nielenže úžasne vyzeráš a každý si ťa všimne, ale vo svojom vnútri sa cítiš neopísateľne fantasticky – si na seba hrdá ako nikdy vo svojom živote, cítiš sa na vrchole svojich síl a schopností, cítiš aj obrovskú vďačnosť voči samej sebe za to, čo si dokázala. Znie to úžasne, však? Toto je tvoja zmena v jednej oblasti života. Ale ako dlho ti tieto jedny šaty vydržia, kým ti prestanú sedieť? Život sa neustále mení, do cesty ti vstupujú nové a nové výzvy, preto zmena nemá zmysel, ak je tvojím konečným cieľom.
Ale čo ak Ti poviem, že ťa môžem naučiť omnoho viac? Nielen ušiť si jedny šaty, ale môžem z teba spraviť vynikajúcu krajčírku? Dám ti do rúk všetko potrebné know-how, podelím sa s tebou o všetky moje skúsenosti, dostaneš všetky potrebné nástroje. A tak si budeš môcť ušiť celý šatník plný nádherných šiat – presne takých, po akých práve zatúžiš, a aké potrebuješ! Toto je totiž tvoja transformácia – zmení sa tvoja samotná podstata.

Čo ti transformácia prinesie?

Transformácia je to, čo ti bude pomáhať nielen dnes, ale aj o 10, 20 či viac rokov. Konkrétne kroky, metódy, praktiky, ktoré ťa v procese tvojej transformácie naučím, budeš môcť aplikovať znova a znova, kedykoľvek pocítiš, že tie úžasné šaty, ktoré si si pred rokmi vytvorila ti už nesedia. Navyše, chce to čas zbaviť sa všetkého, čo ti stálo v ceste za vysnívaným – bloky z tvojej minulosti, pochybnosti o sebe samej – a naplno prijať to, čo potrebuješ. Nebudem ti klamať – transformácia je tvrdá a ťažká práca a netrvá pár týždňov. S ľuďmi, s ktorými pracujem, som v intenzívnom spojení v rámci mentoringového programu minimálne po dobu jedného roka. Aspoň toľko času potrebuješ, aby si pochopila, osvojila si a do svojho každodenného života implementovala nástroje, ktoré ti postupne ponúknem ja a môj tím skúsených mentorov. Mnohí však so mnou zostávajú aj dlhšie, ak cítia, že to potrebujú.

Vstúp na svoj vnútorný trón a staň sa Kráľovnou

Ak cítiš, že transformácia je aj tvojou cestou, budem veľmi rada, ak sa pridáš do môjho nového, vylepšeného online mentoringového programu Cesta Kráľovnej. Ja a môj tím 3 skúsených mentorov sa s tebou veľmi radi podelíme o naše poznatky, skúsenosti či dokonca osobné skúsenosti. S láskou ti pomôžeme prejsť po Ceste ku skutočnej transformácii tvojho života – presne tak, ako si to pre seba už tak dlho želáš. Všetko potrebné o online mentoringovom programe Cesta Kráľovnej sa dozvieš tu.